O JUSTLISTEN

EDIT: Dlouhodobě přispívám i do hudebního portálu MonsterMusic, takže můžete číst moje reportáže z koncertů, recenze na nové desky, hudební novinky apod. právě tam.

K 10. 10. 2017, jediný záznam v mém hudebním deníčku pro představení tohoto portálu: Myšlenka na vznik stránky přišla hlavně kvůli tomu, že jsem potřeboval něco, kde budu pravidelně přidávat články a zvyknu si tak na určitou rutinu. Konkrétní obsah mého portálu je ale něco jiného. Když má generace vyrůstala, naším zdrojem nové hudby byly hudební kanály, rádia, kazety nebo desky rodičů. Spousta z vás, kteří jsou taky příliš velcí fanatici do hudby, si na to asi vzpomínají. Každý měl něco - já si pamatuju staré desky Floydů, Claptona, kazety blink-182, System of a Down atd. Po roce 2006 kdy se rozjel YouTube se leccos změnilo. Pro mě byla tehdy jediná změna to, že jsem mohl poslouchat dokola Famous Last Words od My Chemical Romance, bez toho abych to musel cpát do walkmana. Ale díky platformám jako YouTube můžeme dnes poslouchat téměř cokoliv a upřímně, kapel, které vznikly po začátku tohoto tisíciletí, je neskutečná hromada. I kdybychom se teď zastavili v čase, tak stejně do konce života nestihneme naposlouchat ani všechno, co už známe. K tomu si připočtěte kolik toho neustále vzniká. Tím se mým vyčerpávajícím vysvětlením dostávám k tomu, o čem je tento blog. Dostat k vám blíž kapely, které možná neznáte.

Druhá věc, ať je znáte nebo ne, snažím se skutečně vybírat takové interprety, o kterých je info v češtině zcela mizivé nebo žádné. A protože si uvědomuji, že většina lidí, co na můj portál případně zavítá, umí anglicky a o umělcích si můžou číst sami a nepotřebují na to rádoby odborníka, tak se snažím věnovat obecným informacím kapel jen opravdu povrchově. Řeknu vám co jsou zač, ale píšu zejména o tom, co mě osobně baví a pokusím se vám dát vlastní pohled na to, proč zrovna tohle byste si mohli poslechnout. Hlavní je ale přece jenom to, abyste sem přišli, když není co poslouchat. To info je tak nějak navíc, když se o tom budete chtít dozvědět.

Na úvodní stránce píšu "napříč žánry". Pokusím se tomu dostát, ale vyrůstal jsem na punku a rocku, a tak zejména v punkovém světe stále žiju a budu upozorňovat nejvíce na kapely z různých subžánrů těchto stylů. Jinak ale rozhodně budu přihazovat i metalovější a popovější záležitosti, případně něco z rapu, electra a čehokoliv, na čem budu mít zrovna závislost.

A kdyby vás zajímalo nakonec i to, co poslouchám, tak na ukázku jsou to třeba Enter Shikari, Brand New, Twenty One Pilots, Blink-182, My Chemical Romance, Taking Back Sunday, Casey, Placebo, Passion Pit, Gorillaz, The 1975, Bloc Party, Childish Gambino... jinými slovy vlastně leccos, jen to nesmí mít v názvu Ortel. Na úvodní stránce je fb stránka tohoto portálu, takže stačí kliknout na lajk a uvidíte nejnovější články na svojí zdi.