This Wild Life

25.06.2018

Ještě jednou něco pro klidnější poslech, protože This Wild Life k nám nikdy úplně do povědomí nepřišli, i když taky nejde o nic nového pod sluncem. Chvíli jsem byl smířený s tím, že se u nás víc neposlouchají, ale předevčírem vydali skvělé album a potřebuju se podělit.

This Wild Life je indie akustická dvojka (Kevin Jordan a Anthony Del Grosso), která je natolik potetovaná, že by spíš člověk čekal nějaký pořádný punk. Oni ale taky jako pop punková skupina začínali. Pak zjistili, že Kevinův hlas je pro akustické verze jejich songů ideální a že je oba baví hrát na kytaru, tak vystřihli zbytek "nepotřebných" členů. Po dvou EP vydávají zatím alba s pravidelným rozmezím dvou let. Clouded vyšlo 2014, Low Tides pak 2016 a Petaluma právě teď.

O zvuku toho není moc co říct, prostě dvě akustické kytary, jeden zpěvák a občas do toho cpou i jiné věci jako různé netypické bicí nástroje, basu nebo elektriku taky, když jde o kytary. Všechno je ale tak nějak hrozně přirozené, protože do toho netlačí zbytečné efekty a dávají si záležet hlavně na melodii a textech a prostě jádru hudby obecně. Jinak si kluci teda obecně vyhrají při tvorbě nové muziky. Neberou to úplně na lehkou váhu, takže většinou nabíhají do studia s plno demo verzemi, ze kterých si pak vybírají, upravují a nahrávají to nejlepší.

Zejména dřív si dost libovali i v coverovaní různých věcí, taky proto zjistili, že je baví hrát akusticky. Jedním z důvodů, proč jsou dnes už dost populární je, že nahráli cover Sleepwalking od Bring Me The Horizon a Oli Sykes sám má tuhle verzi rád. Jinak coverovali třeba A Day To Remember ještě v dobách, kdy nebyl Kevin potetovaný, neměl tak hezký plnovous a vypadal jako ulíznutá verze Davea Grohla.  

Vzhledem k tomu, že tak původně začínali, jsou ovlivněni pop punkem, ale hlavně teda vystupováním, protože na shows jen tak nesedí, jak to u akustických koncertů bývá. Navíc jsou upsaní jednomu z nejpopulárnějších punkových labelů Epitaph Records a na koncerty jezdí taky s punkovýma kapelama. To o nich dost vypovídá, protože se přiklání víc k tomuto stylu vším okolo, ale hrají něco jiného a oni sami vlastně ani nikdy na žádné akustické show prý nebyli.

Nové album téhle dvojce vyšlo teď o víkendu a v podstatě na něm mají všechny songy něco do sebe. Vážně mi přijde, že s každou další deskou se neskutečně zlepšují, a pokud chcete občas něco klidnějšího, tak This Wild Life je správná volba. Headfirst byl jedním z nových singlů a ze starších mám rád asi taky skoro vše, třeba Over It, Falling Down nebo Break Me jsou takové klasiky. A Stay Up Late níže není jediná, která má super klip.