The Midnight

08.04.2019

Pokud máte rádi osmdesátky, nostalgickou muziku a synťáky, možná brzo uslyšíte o The Midnight i mimo můj portál. Dvojka nadaných hudebníků je totiž na této scéně jednou z nejrychleji stoupajících kapel a zároveň jsou velmi aktivní, když přijde na jejich tvorbu. Za krátkou chvíli si získali natolik fanoušků, že se už brzo pustí i do vlastní nemalé evropské tour. 

The Midnight tvoří dvojice, která se do založení samotného projektu v roce 2012 nezaměřovala tolik na sebe, jako spíš na produkování a skládání věcí jiným hudebníkům. Jenže oba měli odjakživa úchylku na osmdesátky (nejen hudbu, ale třeba i oblečení, filmy atd.). A tak vzniklo The Midnight s myšlenkou na zachycení toho jádra, které v sobě toto období mělo, a přenesení ho do muziky. A vzhledem k tomu, že měli také oblibu v synťácích a samozřejmě tedy i synthwave muzice, tak se pokouší vyvolat osmdesátkovou nostalgii právě skrze tento žánr.

Kalifornské duo Tyler Lyle a Tim McEwan během posledních pěti let zvládli vydat plno EP a LP, singlů a taky několik remixů. Právě díky své pracovitosti si začali rychle budovat jméno na scéně tohoto žánru. Také ale díky tomu, že oba mají bohaté zkušenosti s produkcí a tvorbou muziky, zvládli pojmout jejich retro žánr velmi inovativně. Kombinují synthwave například s rockem, EDM, popem nebo folkem.   

Nutno podotknout, že slušnou dávku inspirace brali i z filmu Drive, resp. z jeho soundtracku, který se právě snažil vyvolat a zachytit stejnou atmosféru jako The Midnight. K tomu přidali špetku z umělců jako Phil Collins, Bruce Springsteen nebo novějších počinů jako například The 1975.

Kromě filmu Drive ale nyní funguje jedna mnohem populárnější záležitost z televizních obrazovek na stejném principu té nostalgické atmosféry, a to Stranger Things. Pokud vám soundtrack z tohoto seriálu seděl, určitě dejte The Midnight šanci. Například skladbám jako Los Angeles, remixu Clean Eyes, The Comeback Kid nebo mé oblíbené Kids (reprise). Většina z nich navíc určitě zazní i v říjnu v Praze.