Team Me

04.06.2018

Více indie věcí znamená, že jsem musel přihodit Team Me hned, jak byla možnost. Těší mě, že mezi jejich fanoušky na Facebooku jsou i čeští posluchači a jen to svědčí o tom, že i u nás je tento styl docela oblíbený. Navíc sem nemůžu dávat jen depresivní věci. Je to neuvěřitelné, ale občas poslouchám i něco pozitivního a pohodového. 

Šestičlená skupina ze Skandinávie se dala dohromady v roce 2010. O rok později vydali debut To the Treepots! a supportovali (i u nás) na turné The Wombats. Ve chvíli, kdy vyšel singl F Is For Faker k druhému albu, se dostali mnohem víc do povědomí i mimo rodné Norsko (možná i proto, že F Is For Faker je jediný opravdový love song, jaký kdy Team Me udělali). Tato druhá deska vyšla v roce 2014 pod názvem Blind As Night. Od té doby vyšel ještě jeden samostatný singl a teď se už delší dobu čeká, co bude dál.

Členové Team Me se sice u nahrávání druhého alba málem zbláznili, ale o to promakanější nakonec je. Nahrávali ho totiž půl roku, kdy spolu bydleli v jednom domě a pracovali na nové hudbě skoro každý den. Na desce mimochodem najdete přesně místa, kdy museli z morálních důvodů přestat chlastat, protože nahrávali i s dětským sborem.  

Jdou jednoduše zařadit mezi indie-pop/rock, ale na jejich tvorbě nic jednoduchého není. Sice to většinou trvá, ponořit se do jejich muziky, ale když se vám to podaří, zjistíte, jak rozmanitá je. Kromě typických influencerů této muziky (Radiohead apod.) jsou jednou z mnoha inspirací k druhému albu (i když ne nějak znatelná) třeba i The Hotelier, o kterých jsem před pár měsíci psal. Jinak by tam zařadili plno dalších (a skandinávských) kapel, o kterých jsem někdy neslyšel ani já. 

Říkal jsem, že je to pozitivní muzika? No je, ale taky ne tak úplně. Právě druhé album se posunulo trochu k temnější atmosféře jak hudebně, tak textově. Zatím poslední, co vydali je singl June, který naznačil, že asi chtějí v této atmosféře pokračovat, ale od té doby je ticho. Kromě June a F Is For Faker dole, jsou mými favority skladby All Time High nebo Kick and Curse. A vím, že tento článek je přidán až v úterý, ale o zkouškovém se mi pletou dny.