Sullii

13.03.2019

Dlouho jsem se zde nevěnoval rapovým umělcům, takže jsem se dnes rozhodl napsat o talentu, který v alternativní rap komunitě získává stále větší pozornost. Vzhledem k tomu, že nothing,nowhere za poslední rok už vystřelil do velký čísel ve fanoušcích a zhlédnutých videích, tak Sullii by se svým potenciálem mohl být za pár let na jeho úrovni. 

Se stoupající vlnou soundcloud rapperů, kteří pronikají do mainstreamu, se rozrůstá i scéna emo rapových umělců, nejvíce pak zmiňovaný nothing,nowhere. Jedna z čerstvých tváří tohoto žánru je britský Sullii se svým alternativním/indie pojetím tohoto stylu. Loni vydal jedno EP a několik samotných tracků. Za projektem stojí potetovaný a skromný zpěvák Josh Rogers, který ale není na hudební scéně nováčkem.

Mohli by ho totiž znát hardcoroví posluchači, protože účinkoval v kapele Crooks. Resp. zřejmě stále účinkuje, ale je těžko říct, jestli kapela pokračuje nebo co se s nimi děje. Sullii byl každopádně hlavní vokalista skupiny, a tak jeho původní fanbase pochází právě od těchto fanoušků. Mezi členy Crooks ale spolupráce očividně stále funguje, protože třeba jeden z posledních Sulliiho singlů Mine produkoval právě kytarista z Crooks, Jacob Dutton-Keen.

Se sólovou tvorbou pak začal Sullii získávat posluchače díky debutovému EP s názvem 42. Na něm se odměnil fanouškům Crooks třeba tím, že jeho dokonalý hlas sedí do této muziky stejně dobře jako do té hardcorové. Jeho vokály jsou pak namíchané s emotivními texty a melodickými beaty. Tohoto EP si začali všímat správní lidé, a tak Sullii stihl už i pár prvních show v Británii a Evropě, kam si ho vzal na tour právě nothing,nowhere. Teď bude vyrážet na pár evropských zastávek s dalším úspěšným americkým rapperem guccihighwatersem.

Sullii nedělá hudbu, která oplývá extra komplexitou, není to ani žádný originální převrat na této scéně, ale je to upřímná a chytlavě melancholická muzika s podmanivými vokály. A vždy dám radši přednost takhle ryzí tvorbě než něčemu, co je dělané pro největší a nejširší posluchačskou spokojenost.  

V posledních dnech Sullii vydává průběžně nové singly a vypadá to, že zkouší i něco trochu jiného. Například právě vyšla první část tracku Control, který je zcela instrumentální. Ne že by toho vydal mnoho, ale jde o jednoho z umělců, od kterého mám rád každý song, takže odkážu určitě ještě aspoň na You, Pallettown a Haunter