Middle Kids

11.12.2018

Jsem zpět u mého občasného "zapomínám na ženské frontmanky, a tak to musím rychle napravit" článku. A proto ještě jeden týden zůstanu u alternativní hudební scény, ale o to víc se pokusím v dalších týdnech zase zamířit mezi mnou méně zmiňované žánry. 

Middle Kids je trojice ze Sydney, která začala hrát v roce 2015. V jejím čele je zpěvačka a kytaristka Hannah Joy (taky bych si nezměnil tak šťastné jméno) a doplňuje ji její manžel, multiinstrumentalista Tim Fitz, a Harry Day na bicí. Jejich první album vyšlo letos, takže jsou zatím neokoukaní, neoposlouchaní, ale míří vysoko, což by vám potvrdil i Elton John (no jo, co je nám po jeho názoru, ale nebýt jeho podcastu, tak o nich asi leckdo neví).

Pokud máte zpěvačku se jménem Joy, tak taky máte skoro morální povinnost hrát alespoň trochu pozitivní muziku. A debutové album Lost Friends je právě takové. Je o hledání klidu, štěstí a naděje v šílenství vlastního života. Tahle deska není mimochodem studiovka ve svém smyslu. Studio jim nesedělo, tak nahrávali doma a pak ještě na jiných místech, kde se prostě cítili dobře. Výsledkem je skvělý indie rock s jemnými vokály, chytlavými kytarovými riffy a kapkou inspirace ze sedmdesátek.

Middle Kids se podařilo po skvělých singlech a EP vydat tohle neskutečně hravé a záživné album, což je hlavní důvod, proč jsem se o nich rozhodl napsat. Napoprvé se to totiž povede málokomu, navíc když se skoro o vše okolo desky starali sami. Je to tím, že se nesnažili nahrát nejlepší možné album, příliš nad tím nepřemýšleli a prostě jen nahráli to, co je bavilo, ať už to byly baladičtější skladby nebo tanečnější popík. To je pak vždy ve výsledku slyšet.

Že tito hudebníci vlastní tvorbou baví zejména sami sebe je velké plus, přidejte k tomu jejich talent a to, že všichni umí hrát na několik nástrojů a máte sympatickou trojici kreativních umělců. Mistake pod článkem je pro mě jedním z nejlepších tracků za tento rok, ale určitě stojí za to poslechnout aspoň ještě Edge of Town, Don't Be Hiding a Never StartsJo a mimochodem, udělali cover songu All The Small Things od blink-182... a ten bezmezně miluju.