Hollow Coves

27.08.2018

Když jsem se chtěl po delší době zase pustit do indie folku, tak mě napadly první Mighty Oaks nebo Bear's den, tedy věci, které jednou objevíte na festivalu a za pár let jsou slavní. Právě proto jsem chtěl spíš něco z těch čerstvých kapel, které si brzy probijí cestu k plno posluchačům. Což budou nepochybně i Hollow Coves.

Hollow Coves tvoří dvojice z australského Brisbane, Ryan Henderson a Matt Carins. Ti v roce 2014 vydali krátké EP Drifting a loni EP Wanderlust. Přestože neměli venku dohromady ani deset skladeb, už cestovali se svou hudbou, kde se dalo. Našli si tak spoustu fanoušků a díky tomu za měsíc přijedou třeba i do Prahy. Letos ještě vyšel singl Ran Away, který by měl být první z nové nahrávky, která snad vyjde letos. 

Indie-folk je samozřejmě dost poklidnou záležitostí, v tomhle případě obzvlášť, takže si tady přijdou na své zejména fanoušci hudebníků jako Ben Howard. Ten je také mimochodem jedna z hlavních inspirací Hollow Coves, i když spíše jen jeho starší tracky. Po jeho vzoru tak začali tvořit jednoduché akustické melodie spojené s harmonickými vokály obou zpěváků a kytaristů. Jinak jsou ovlivněni bezpochyby i umělci jako The Paper Kites, Bon Iver nebo Angus & Julia Stone.

Zmiňované cestování je po muzice zřejmě největší vášní obou kluků. Jejich songy jsou inspirované jejich cestami do různých zemí a díky tomu pak vznikl například song These Memories. Vzhledem k tomu, že psali píseň o vzpomínkách na brouzdání po určitých místech, tak se rozhodli pro klip použít vlastní natočené záběry, které tam natočili. 

Hollow Coves jsou bezpochyby nejvíce klidnou a zároveň harmonickou muzikou, kterou jsem zatím na blog přidal. Je zbytečné k tomu asi cokoliv dodávat, sami zjistíte jak to skvěle rezonuje s jejich klipy. Ještě teda The Woods, We Will Run, Coastline a nová Ran Away.